آموزش مهارت گفت‌وگو، ویژگی دانشگاه‌های کارآفرین است

به گزارش ایسنا، محمود نیلی احمدآبادی در اختتامیه نخستین دوره مسابقات مناظرات دانشجویان ایران به زبان انگلیسی، درباره دلیل برگزاری این برنامه گفت: امروز در جهان ما شاهد صحبت‌ها و تعاملات میان دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم هستیم و پارادایم‌های گذشته در حال تغییر هستند.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های دانشگاه‌های کارآفرین افزود: برای داشتن یک دانشگاه کارآفرین باید مهارت دانشجویان افزایش یابد و همچنین ارتباط خوبی با جامعه برقرار کند و به شکل آکادمیک شیوه کارآفرینی را ترویج دهد. در دانشگاه کارآفرین باید تفکر نقادانه، مهارت حل مسأله، مهارت در ایجاد ارتباط، خلاقیت و خود مدیریتی رواج داده شود و این امر از طریق آموزش مهارت گفت‌وگو یا تکرار این مسابقات صورت می‌گیرد.

رئیس دانشگاه تهران گفت: مناظره شیوه‌ای است که به دانشجو قدرت بیان را می‌آموزد. در این راستا دانشگاه تهران برای افزایش تعامل با دنیا باید موانع روحی ئ روانی را رفع کند، زیرا ما ایرانی‌ها یک نگاه ویژه به عرصه بین‌الملل داریم و در عصر دهکده جهانی این یک واقعیت است.

نیلی افزود: در دهکده جهانی بسیاری از ارزش‌ها فراگیر شده، چرا که انسان فطرتا به دنبال تعامل است و برای اینکه این تعامل با جهان به خوبی صورت گیرد، ابتدا لازم است که پیوندی میان بدنه دانشگاه با سایر دانشگاه‌های جهان ایجاد شود و دانشگاه تهران در این حوزه تلاش کرده تا ارتباطات بین‌المللی خودش را وسیع‌تر کند و به حوزه‌های آموزشی جدید همچون حوزه ورزشی اهمیت می‌دهد؛ مناظره نیز می‌تواند این عرصه را با تعامل همراه سازد و گسترش دهد.

وی در پایان اظهار کرد: دانشگاه تهران با عضویت در کمیته اتحادیه دانشگاهی و رده IAU تلاش کرده تا به واسطه عضویت در اتحادیه‌های جهانی، به رشد علمی برسد و به زودی به این دانشگاه مسئولیت کمیته آسیا اقیانوسیه را خواهند داد.

انتهای پیام

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *